X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مفسر

حجت الاسلام پناهیان:
آشنایی جوانان به زبان‌های خارجی برای مقابله با دشمنان ضروری است


حجت الاسلام پناهیان با اشاره به ضرورت مسلح شدن همه دانشجویان و جوانان به ابزار ارتباطی، خصوصا اینترنت گفت: جوانان باید با آشنایی به زبان‌های خارجی به مقابله با دشمنان برخیزند.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از قم، حجت الاسلام پناهیان صبح امروز در جمع دانشجویان متحصن چند دانشگاه بزرگ کشور در مسجد اهل البیت قم، دغدغه مند شدن همه جوانان و دانشگاهیان را وظیفه و تکلیف شرعی و دینی دانست و در پاسخ به این سوال که وظیفه کنونی دانشجویان در این مقطع حساس چیست، پیشنهادهایی را ارائه داد.

 

وی با اشاره به ضرورت مسلح شدن همه دانشجویان و جوانان به ابزار ارتباطی، خصوصا اینترنت گفت: دانشجویان باید با آشنایی به زبان های خارجی از جمله عربی، انگلیسی و فرانسه فعالیت های شبکه ای خود را آغاز کرده و از وسایلی که دشمن استفاده کرد تا به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند، علیه خودشان استفاده کنند و صدایشان را به آزادگان جهان برسانند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: با هر وسیله ای از جمله مقاله، فیلم، عکس و صوت می توانید به تولید محصولات فرهنگی با موضوع مسائل اخیر منطقه پرداخته و آن را با ابزارهای ارتباطی، خصوصا اینترنت به کل دنیا ارسال کنید تا کمی صدای غربت شیعه، جهانی شده و به گوش همه برسد.

 

پناهیان یکی دیگر از وظایف خطیر دانشگاهیان را صدور بیانیه خطاب به مردم جهان دانست و تصریح کرد: به مردم اروپا پیام بدهید و آنان را بیدار کنید و به آزادی خواهان دنیا بگویید که چطور نشسته اید، در حالی که حکام شما به قتل عام مسلمانان مشغولند و کسی از شما اعتراض نمی کند.

 

وی بیان داشت: پیام های آزادیخواهانه خود را خطاب به ملت های عربی و مسلمان و سایر ملل از طریق اینترنت ارسال کرده و بدانید که تاثیر بسیار زیادی در بیداری اسلامی و پیروزی نهایی شیعه خواهد داشت.

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: سال ها در حسرت این بودیم که ای کاش نزدیک فلسطین بوده و به آنان کمک می کردیم و این در حالی است که فلسطین دوم کنار ما در حال شکل گیری است، بنابراین باید به هوش باشیم و تمام توان خود را برای کمک به مردم بحرین به کار بندیم.

 

پناهیان در بخش دیگری از سخنانش اراده امام خمینی(ره) را برای وقوع انقلاب خلل ناپذیر توصیف کرد و ابراز داشت: برخی از بزرگان قبل از انقلاب به امام می گفتند با قدرتی که از شاه سراغ داریم حرکت شما به پیروزی نمی رسد و سعی داشتند که وایشان را از این حرکت بازدارند، اما امام به دل خود تردید راه ندادند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری باور نمی کردند که امام انقلاب را به پیروزی برساند و یا در دفاع مقدس سربلند شویم، اظهار داشت: ناباوری نسبت به قدرت انقلاب و انقلابی گری، بلایی است که از قبل از انقلاب دامن بسیاری را گرفته بود و هنوز نیز برخی به آن دچار هستند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه یکی از ثمرات و نتایج ناباوری پیروزی نهایی انقلاب و اسلام و اعتقاد به قدرت آن را کوتاه آمدن در برابر دشمن دانست و گفت: یکی از اثرات شوم ناباوری به انقلاب و قدرت های آن این است که انسان، دشمن را باور می کند و با تکیه بر این باور خود ضربات سختی را به خودی ها می زند.

 

پناهیان فشار به امام برای قبول قطعنامه را نتیجه ناباوری قدرت رزمندگان و انقلاب در برابر دشمن دانست.

 

وی تصریح کرد: با اینکه اطرافیان همه می خواستند امام را ناامید و به سازش با آمریکا راضی کنند، اما ایشان می گفتند جنگ جنگ تا رفع فتنه از کل جهان که البته نتایج آن را در تحولات کنونی منطقه شاهدیم.

 

این استاد حوزه و دانشگاه تفاوت بین انقلابی و ضدانقلابی بودن انسان ها را در ناباوری انقلاب و باور دشمن دانست و گفت: نمی شود انسان هم دشمن را قبول داشته باشد هم انقلاب را و باید از بین این دو یکی را انتخاب کند.

 

پناهیان نتیجه باور دشمن را ترس، زبونی و ناامیدی از توان خودی ها دانست و ادامه داد: آمریکا برای پیروزی خود بر جهان تنها یک سلاح بسیار قوی در دست دارد و آن نیز این است که گروهی او را باور کنند.

 

وی ناباوری آمریکا را عامل خلع سلاح و شکست استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: بعضی ها معتقدند که ریشه تحولات اخیر در منطقه بیداری اسلامی نیست، بلکه کار آمریکاست که این همان ناباوری قدرت انقلاب است که بعضی به آن دچار شده و موجب پیشرفت حرکت دشمن می شوند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: البته ما قبول داریم که آمریکا اگر نتواند موجی را بخواباند بر آن سوار می شود، اما باور کردن دشمن دقت تحلیل ما را در بسیاری از مسائل کم می کند که باید مراقب این آفت باشیم.

 

پناهیان با اشاره به دلیل اتفاقات دردآوری که در بحرین رخ می دهد، تصریح کرد: دلیل اینکه دشمن در بحرین سخت تر از کشورهای دیگر برخورد می کند این است که محور این انقلاب شیعه است و این تعادل دشمن را بر هم می زند و او را عصبانی تر می کند.

 

وی شیعه را یک مذهب نفوذناپذیر، شکست ناپذیر و انحراف ناپذیر توصیف کرد و بیان داشت: مهمترین عنصر خلل ناپذیر شیعه که دشمن را به هراس می اندازد، «ولایت» است که باعث پیروزی نهایی شیعه می شود.

 

این استاد حوزه و دانشگاه شیعه را بدون مرز و بین المللی دانست و اظهار داشت: به محض اینکه تعدادی شیعه دور هم جمع می شوند شبکه ای قوی و منسجم با محوریت ولایت تشکیل می شود که او را غیر قابل نفوذ و شکست ناپذیر می کند؛ به همین دلیل دشمن در برخورد با این پدیده به سختی برخورد می کند.

 

پناهیان افزود: اگر دو سال پیش می گفتیم که آمریکا برای اینکه موج بیداری اسلامی را در منطقه بخواباند فتنه 88 را در کشور ترتیب داده، همه به ما می خندیدند، اما اکنون این موضوع در اندیشکده های آمریکا بوضوح مطرح می شود و برای همه روشن و واضح شده است.

 

وی علت فتنه 88 را جلوگیری از نابودی دشمنان از خود دانست و بیان داشت: آمریکایی ها می خواستند در کشور شورش و ناامنی ایجاد کنند تا مردم منطقه ناامید شده و موج بیداری اسلامی بخوابد که این امر با هوشیاری مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم محقق نشد و شاهد بودیم که چه زود ثمرات مقاومت و صبر و مجاهدت مردم ایران در منطقه بروز و ظهور پیدا کرد.